Kavárenské podsvětí
Spižírna 1902

Spižírna 1902

Kavárenské Povalečky
7.2.2018

Když se řekne spižírna, jako první mi přijdou na mysl dlouhé dřevěné regály prohýbající se pod nespočtem zavařenin a marmelád mojí babičky. Tuto vizi ale budu muset zásadně přehodnotit potom, co jsem konečně navštívila Spižírnu 1902. Spižírna 1902 je stylové bistro nabízející širokou nabídku pochutin a především dobré kávy, které si musím zapsat na seznam svých oblíbených míst.

Spižírna 1902

Když jdete po ulici, první co Vás na tomto podniku upoutá, jsou pohodlné parapety, které jsou jako dělaná pro letní „zevlování“. (Bohužel teď v únoru jsem i tuto výsadu musela nechat ujít.) Když Vás okna a letmý pohled dovnitř zláká a odvážíte se vejít, oslní Vás vzdušný a působivý interiér. Na stěnách rozkvétají květiny ve fialových tónech se zelenými listy všech odstínů. Právě do zelených tónů jsou laděna pohodlná křesílka doplněná o rustikální židle, které v kombinaci s dřevěnými regály dávají jméno tomuto místu. Jste-li milovník fotek, tak neváhejte a zaberte si právě ta pohodlná křesílka u stěny a Váš instagram dostane nový květinový nádech.

Nad interiérem bych se mohla rozplývat ještě dlouho, přesto je zásadní zmínit to, proč do takové kavárny nebo bistra zajdete. Spižírna se zakládá na čerstvém a domácím občerstvení, proto si zde můžete vychutnat ráno poctivě napečené koláče a dortíky, chutný brunch nebo tapas, pokud přijdete ve večerních hodinách. Nemusíte bádat v menu dlouho jaký dort či buchta zní dobře, můžete se rovnou dojít kouknout na denní nabídku v rohu kavárny a vybrat zákusek, který se Vám zalíbí na první pohled. Já jsem si dala Míša řez; jde o spolehlivý ukazatel kvality a musím uznat, že byl lahodný. Krém byl tak akorát kyselý, těsto tenké a čokoládová krusta správně křupla. Kamarádka neodolala jahodovému koláči, který je teď na mém must-have seznamu!

kavárna Spižírna 1902 Praha

Zdroj: spizirna1902.cz

Co se týče nápojů, káva nezklamala. Zdrojem pro Spižírnu je pražská pražírna Candycane coffee. Každý týden máte možnost ochutnat trochu něco jiného, jednou Etiopii po druhé Kolumbii… Jde o velice kvalitní kávu, která je správně upravená. Přiznám se, že tentokrát jsem dala přednost chai latte před klasikou. Káplo mi do noty, jen by mohlo být trochu míň sladké. Café latte se musí pochválit pevná pěna, které neklesla ani během horlivého rozhovoru. Pokud nejste kávomil, pak Vás snad uspokojí široká nabídka čajů, domácích limonád nebo víno a destiláty pro zpříjemnění večera.

Na závěr bych ráda zmínila několik detailů, protože právě ty dělají z dobrého podniku podnik skvělý. Jako milovník přírody velice oceňuji ručníčky na toaletách, které lze vyprat a nemusí se plýtvat papírem. Druhou důmyslnou vychytávkou jsou věšáky po celé délce baru, na které si ženy mohou pověsit kabelku. Kdyby se Vám kavárna zalíbila, tak jako nám, a chtěli se pochlubit novým objevem více kamarádům, můžete také využít speciální oddělený koutek vyhrazený právě pro Vás. A stejně jako přeje milá obsluha Spižírny 1902 i já Vám přeji hezký den a snad brzo na shledanou třeba právě zde.  A pokud by Vás zajímalo kam dál zajít, nezapomeňte se podívat na náš instagram @kpovalecky.

Spižírna 1902 kavárna Lukáš Hejlík

Zdroj: Gastromapa Lukáše Hejlíka

 

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením.
Doporučené články
Kam na kafe a dort v Praze?
Kávový turismus: Budapešť
Kávový turismus: Kjóto
Spižírna 1902
Doporučuji:
Spižírna 1902
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
Newsletter
Nepropásni žádné novinky z kavárenského podsvětí výběrové kávy!
BARIST

Jsme internetový magazín BARIST a naší vášní je výběrová káva. BARIST byl spuštěn v zimě 24. ledna 2018 a jeho cílem je vzdělávat baristy a šířit lásku, kterou v sobě výběrová káva ukrývá.

Sociální sítě
Facebook Instagram