Kavárenské podsvětí
Pít, či nepít kávu při nemoci?

Pít, či nepít kávu při nemoci?

Tomáš Bláha Tomáš Bláha
15.3.2018

Ranní budíček vás nemile překvapí. Sotva otevřete oči, cítíte tupou bolest celého těla a svaly svazující malátnost, která vám brání v běžném pohybu. Může vás bolet hlava, pálit v krku spolu s trápením silné rýmy, nebo se prostě jen necítíte být ve své kůži. Dobelháte se ke kuchyňské lince a váháte, máte-li si připravit kávu. Sice máte chuť na malý šálek, přesto si ale nejste jisti, je-li dobrý nápad si jej dopřát.

Káva vám při nemoci neublíží, naopak – zvýšená dávka kofeinu vás může spolehlivě postavit na nohy, protože stimulace svalů a oběhového systému spolu s mozkovou funkcí vás proberou a spolehlivě nabudí. Na univerzitě v Bristolu bylo zjištěno, že právě malátnost je úspěšně potlačitelná kávou. Není to jen pro kofein, který káva obsahuje, ale také spousta minerálních složek v kávových zrnech pomáhá držet tělo v posíleném chodu. Na výše zmíněné univerzitě bylo taktéž zjištěno, že i DECAF káva má pozitivní účinky, a dokonce bylo zaznamenáno radikálnější zlepšení stavu, než při pití běžné filtrované lahůdky.

Kdy by vám káva ale nemusela udělat dobře?

V případě, že se jedná o onemocnění střevní, či onemocnění močových cest, není na místě kávu pít, vzhledem k tomu, že působí jako poměrně účinné diuretikum.

Právě tak se konzumace tohoto nápoje nedoporučuje, máte-li bolesti v krku, neboť mírná kyselost kávy způsobuje podráždění citlivého povrchu krku.

Závěrem bych já osobně rád dodal, že se dle mého názoru jedná hlavně o nutnost věnovat pozornost potřebám svého těla. To, že vám káva nemusí ublížit, ještě neznamená, že vám udělá dobře.

-Tomáš Bláha (instagram: @tomas_b._)

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením nebo koupí některých z nabízených produktů na našem novém e-shopu.
Pokračovat do obchodu
Doporučené články
Výběrová vs Komoditní káva — 3 hlavní rozdíly při zpracování kávy
Proč ranní šálek kávy může být škodlivý
Omni pražení — co je to a jak vybírat kávu podle stylu pražení
Pít, či nepít kávu při nemoci?
Doporučuji:
Pít, či nepít kávu při nemoci?
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
BARIST

Jsme internetový magazín BARIST a naší vášní je výběrová káva. BARIST byl spuštěn v zimě 24. ledna 2018 a jeho cílem je vzdělávat baristy a šířit lásku, kterou v sobě výběrová káva ukrývá.

Sociální sítě
Facebook Instagram
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.