Kavárenské podsvětí
Letní kávové drinky, které byste si neměli nechat ujít

Letní kávové drinky, které byste si neměli nechat ujít

Sára Goldbergerová Sára Goldbergerová
23.4.2018

Období, které jsme celou zimu vyhlíželi, je konečně tady! V našich oblíbených podnicích začínají vznikat super letní drinky. Které byste si letos rozhodně neměli nechat ujít?

Zdroj: Facebook Mamacoffee

Kafe a tonik

Dokonalá kombinace hořko sladkého toniku a ovocné kávy – letní pecka, která vás osvěží a nakopne. Důležité je, aby základ drinku tvořila výběrová káva, protože když by byla příliš tmavě upražená, splynutí s hořkým tonikem by už nebyla taková chuťová jízda. Tonik skvěle chutná jak s espressem na ledu, tak s cold brew. Když se espresso nalije přes perlivý tonik, je to pastva pro oči, ale po zamíchání je nápoj spíše zakalený a bublinek ubývá. Při míchání s cold brew vzniká něco jako kávová limonáda, která si déle drží svou osvěžující perlivost a čirost. Obojí chutná naprosto skvěle!

Zdroj: @emaespressobar

Affogato

Máte strašnou chuť na kafe a dort, ale snažíte se hubnout do plavek? Kašlete na kolo, dejte si affogato – dezert a kafe v jednom! Takže ušetříte kalorie, že jo. Kouzlo affogata tkví ve spojení lahodné vanilkové zmrzliny se silným espressem. Když se spojí chladivá zmrzlina s horkým espressem, je to vážně mňamka. Nakonec to dopadne tak, že si dáte stejně dvě.

Zdroj: @pittsburghnitro

Nitro Cold Brew

Vypadá to trochu jako dobře vychlazené pivo, ale je to kafe! Nitro cold brew je nejlepší přímo z výčepu, protože jedině tak si můžete vychutnat krémově napěněnou ledovou kávu. Vypadá sice, jako by v ní byla smetana, ale nenechte se mýlit. Tenhle našlehaný efekt vytvoří sycení dusíkem, který vytvoří super mikropěnu. Problém je, že tahle dobrota zatím není tolik rozšířená. Ochutnat ji můžete třeba v Craft House Prague, v Brně ji loni měli v podniku Pastifico, kam ji dodala pražírna kávy Gnome’s Coffee, tak doufejme, že tomu tak bude i letos.

Tak který si dáte jako první?

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením nebo koupí některých z nabízených produktů na našem novém e-shopu.
Pokračovat do obchodu
Doporučené články
Výběrová vs Komoditní káva — 3 hlavní rozdíly při zpracování kávy
Proč ranní šálek kávy může být škodlivý
Omni pražení — co je to a jak vybírat kávu podle stylu pražení
Letní kávové drinky, které byste si neměli nechat ujít
Doporučuji:
Letní kávové drinky, které byste si neměli nechat ujít
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
BARIST

Jsme internetový magazín BARIST a naší vášní je výběrová káva. BARIST byl spuštěn v zimě 24. ledna 2018 a jeho cílem je vzdělávat baristy a šířit lásku, kterou v sobě výběrová káva ukrývá.

Sociální sítě
Facebook Instagram
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.