Kavárenské podsvětí
Kávový turismus: Tokio

Kávový turismus: Tokio

Sára Goldbergerová Sára Goldbergerová
13.2.2018

V české kotlině máme spoustu parádních kaváren a jejich počet stále roste, a to nejen ve městech, ale i na periferiích. Co když ale chceme vyjet do světa? Barist si pro vás připravil speciální edici kaváren z velkoměst celého světa. A abychom to vzali pěkně zprudka, začneme u Tokia!

Při návštěvě této japonské metropole jste u vytržení naprosto ze všeho, protože už po příjezdu na hlavní nádraží Tokyo Station nestačíte zírat, jak jiné všechno je. Město pulzuje od rána do noci, lidé proudí ulicemi, aniž by do vás vráželi, všechno vydává různorodé zvuky, dokonce i eskalátory vám vyprávějí příběhy, kterým jako Evropan nerozumíte. Je to boží. A není nadto uniknout aspoň na chvíli do jedné z mnoha kaváren, oáz klidu a lahodné kávy. Které jsem si v Tokiu oblíbila já? Nebojte se, žádný seznam kočičích kaváren vás nečeká.

Zdroj: allabout.co.jp

Peace Coffee Roasters

Když se potloukáte luxusní Ginzou a máte dost všech těch krásných věcí, které si nemůžete dovolit, popojděte směrem k parku Shiba. V poměrně zastrčené uličce najdete malou kavárnu Peace Coffee Roasters, kde můžete ochutnat kávu z jejich vlastní pražírny. S velkou pravděpodobností narazíte na moc milého majitele, který si s vámi rád popovídá o tom, jakou kávu máte nejraději a jaké skvělé kavárny v Čechách máme.

Zdroj: goodcoffee.me

Deus Ex Machina Cafe

I pro tenhle kavárenský klenot musíte sejít z hlavní turistické trasy. Tentokrát se nacházíme kousek od známe Takeshita Street, která je plná obchůdku pro japonskou mládež. Jestliže ale chcete najet spíše na japonskou hipsterskou vlnu, mnohem zajímavější je čtvrť právě kolem kavárny Deus Ex Machina. Kromě super interiéru se super výhledem si samozřejmě dáte i super kafe.

Zdroj: goodcoffee.me

Satei Hato

Je libo trochu klasiky? Tahle kavárna vás svou atmosférou naprosto dostane. Jen pozor, abyste ji nepřehlédli, protože je opravdu nenápadná. Za kávu si sice oproti ostatním místům trochu připlatíte, ale stojí to za to. Všechny kávy navíc připravují na ručním filtru a zrna praží na uhlí. Když pozorujete místního mistra kavárníka, tají se vám dech. Zároveň nesmíte odejít bez toho, aniž byste ochutnali některý z místních koláčů chiffon. Něco tak dokonale nadýchaného jste totiž ještě nikdy neochutnali.

Zdroj: Tokyocoffee.org

The Roastery by Nozy Coffee

Když budete bloumat po okolí chrámu Meiji-Jingu, určitě zavítáte i do vyhlášené uličky Cat Street. Nepřišla jsem na to, proč se jí říká zrovna Kočičí ulice, ale přišla jsem na to, že je tam další skvělá kavárna, ve které se navíc můžete pokochat pohledem na velkou pražičku. Ochutnat můžete spoustu druhů kávy a výhodou je, že si jako suvenýr můžete odvézt i menší balení.

A co další tokijské kavárny, ve kterých jsem osobně nebyla, ale příště do nich určitě zavítám? Rozhodně Café de l’Ambre, kavárna založená v roce 1948 chlapíkem, který ji vede dodnes (je mu přes 100 let). Pak Fuglen, která má své dvojče i v Oslu. Vyhlášená je třeba i kávová budka About Life Coffee Brewers.

Je jasné, že Tokio při své rozloze ukrývá opravdu hromadu skvělých kaváren, ale za ty, které jsem zmínila, dávám ruku do ohně. Jestli máte i vy nějaké tipy na tokijské kavárny, rozhodně si je nenechávejte pro sebe a podělte se s námi v komentářích.

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením nebo koupí některých z nabízených produktů na našem novém e-shopu.
Pokračovat do obchodu
Doporučené články
Kam na kafe a dort v Praze?
Kávový turismus: Budapešť
Kávový turismus: Kjóto
Kávový turismus: Tokio
Doporučuji:
Kávový turismus: Tokio
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
BARIST

Jsme internetový magazín BARIST a naší vášní je výběrová káva. BARIST byl spuštěn v zimě 24. ledna 2018 a jeho cílem je vzdělávat baristy a šířit lásku, kterou v sobě výběrová káva ukrývá.

Sociální sítě
Facebook Instagram
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.