Kavárenské podsvětí
Kávový turismus: Kjóto

Kávový turismus: Kjóto

Sára Goldbergerová
27.3.2018

Dalším dalekým místem, které nabízí spoustu možností pro nás kafaře, je Kjóto. V tomhle tisíciletém městě objevíte kavárny, které nádherně zapadají do místního koloritu, splývají s kouzelnými uličkami a nabízí možnost klidného posezení mezi významnými památkami japonské kultury.

Většina lidí má při návštěvě Japonska na prvním místě Tokio. O to více pak vnímáte kontrast těchto dvou měst. V Kjótu nenajdete žádné mrakodrapy, dokonce ani tolik neonů a svítících či mluvících reklam. Město je i přes svou velikost o poznání klidnější a na nádherné památky, parky a tradiční uličky narazíte takřka na každém rohu. Pravda, objevit dobrou kavárnu už může být trochu oříšek, ale i tak mám pro vás tipy na několik kavárenských klenotů.

Zdroj: arabica.coffee

%Arabica: Higashiyama

V případě této kavárny jde o velmi kvalitní kávový řetězec, který si praží svá vlastní zrna a kavárny umísťuje do naprosto okouzlujících lokalit. A Higashiyama je jedna z nich. Když bych si měla vybrat, která kavárna stojí na nejhezčím místě, tahle by to u mě vyhrála. Nachází se totiž kousek od nádherného chrámu Kiyomizu-dera a celá okolní oblast je protkaná uličkami, které mají neuvěřitelný japonský vibe. Když stojíte v ulici před kavárnou, máte navíc naprosto ikonický výhled na pagodu Yasaka.

Zdroj: why.kyoto

%Arabica: Arashiyama

Kdybych si měla vybrat, která druhá kavárna stojí na nejhezčím místě, byla by to tahle. Jak říkám, %Arabica to prostě umí umísťovat. Kavárnička je sice o poznání menší, ale když vám baristé připravují kafe, máte při tom výhled na řeku Ooi a na horu Arashiyama. Na podzim, když se zbarví stromy, je to opravdu neskutečný pohled. Kavárny %Arabica si zamilujete, pokud milujete latte art. Mrkněte na jejich Instagram – s mlékem dělají opravdové divy.

Zdroj: en.compathy.net

Vermillion Café

Při návštěvě Kjóta určitě neminete chrám Fushimi Inari. Doporučuji vyrazit v brzkých ranních hodinách a vyjít až na vrchol hory. Čím výš se dostanete, tím méně turistů potkáte. Až sejdete zpátky dolů a budete prahnout po dávce kofeinu, protože v sedm ráno jsou ještě všechny kavárny zavřené a vy se tak nemůžete nadopovat před výšlapem, stačí kousek popojít a narazíte na malý espresso bar Vermillion. Mají i super zákusky, takže po procházce můžete doplnit i cukr.

Zdroj: scared.pixnet.net

Café Bibliotic Hello

Kavárna s útulným interiérem zašitá v uličkách kolem Kyoto Imperial Palace. Před vchodem mají palmy, což vás může nejprve trochu zmást, ale když vejdete dovnitř, budete naprosto nadšení. Kávu mají skvělou, ale dezerty, ty mají ještě lepší. Vážně. Chceme se tam vrátit jenom kvůli těm dezertům.

Zdroj: kurasu.kyoto

Kurasu

Oblíbenou lokalitou kávových nadšenců je i malá kavárna Kurasu. Nachází se kousek od kjótského hlavního nádraží, takže se můžete posilnit hned po příjezdu. Kávu si dáte spíše na stojáka, ale je z čeho vybírat, ať už pijete raději nápoje na bázi espressa nebo filtry.

A co další kjótské kavárny, které určitě stojí za návštěvu? Kousek od chrámu Kodai-ji narazíte na kavárnu se skvělým výhledem – Slow Jet Coffee. V populárním Gionu byste neměli minout kavárnu Efish, kde i výborně vaří. A poměrně nová je třeba kavárna Kakaido Café, která je, stejně jako Kurasu, kousek od hlavního nádraží.

Tak co? Už balíte kufry? Jestli máte nějaké další tipy na kjótské kavárny, napište nám je do komentářů.

 

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením.
Doporučené články
Kam na kafe a dort v Praze?
Kávový turismus: Budapešť
Cafefin
Kávový turismus: Kjóto
Doporučuji:
Kávový turismus: Kjóto
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
Newsletter
Nepropásni žádné novinky z kavárenského podsvětí výběrové kávy!
BARIST

Jsme internetový magazín BARIST a naší vášní je výběrová káva. BARIST byl spuštěn v zimě 24. ledna 2018 a jeho cílem je vzdělávat baristy a šířit lásku, kterou v sobě výběrová káva ukrývá.

Sociální sítě
Facebook Instagram