Kavárenské podsvětí
Kávový turismus: Budapešť

Kávový turismus: Budapešť

Sára Goldbergerová
10.5.2018

Tentokrát se společně vypravíme o něco blíž než v předchozích dílech Kávového turismu – do krásné Budapešti! Tohle město je u turistů stále populárnější a není se čemu divit. Na své si tam totiž přijdou jak milovníci památek a umění, ale i ti z nás, kdo cestují za jídlem a výběrovou kávou. Pokud se chystáte na jarní nebo letní výlet, rozhodně si na mapě zakroužkujte tyhle podniky.

Zdroj: mylittlemelbourne.hu

My Little Melbourne

Tohle místo kousek od Bazilky svatého Štěpána jsme si v Budapešti oblíbili asi nejvíc. Dalo by se říct, že kavárny jsou to vlastně dvě: jeden espresso bar a jeden brew bar. Super kafe zaručeno, ať už se rozhodnete pro první nebo druhou část. I přes to, že se v malém prostoru často nakupí fronta štamgastů a nadšených kafoturistů, baristé si zachovávají chladnou hlavu a kávu vám připraví s naprostou precizností.

Zdroj: mycityhighlight.com

Fekete

Fajn zašívárna, kde si během horkého dne posedíte na útulném dvorku, načerpáte energii a pak se vrhnete na další budapešťské dobrodužství. Na cestu si můžete dát i batch brew, ale když máte čas, udělají vám i Chemex nebo Kalitu. Luxusní espresso je samozřejmostí. Výhodou je, že jako jedna z mála kaváren má Fekete otevřeno i v neděli.

Zdroj: welovebudapest.com

London Coffee Society

Je libo po ránu kromě kávy a lahodné snídaně trochu trance? Pokud je pro vás hudba v kavárně hodně důležitá, místní výběr interpretů vás možná lehce zaskočí, ale jakmile se usadíte ve stísněném prostoru, zrychlený barista vám připraví super filtr a z miniaturní kuchyňky vám přinesou vynikající snídani a NEJLEPŠÍ RED VELVET BROWNIE z celého vesmíru, tohle místo si zamilujete. A nakonec i ten trance.

Zdroj: europeancoffeetrip.com

Espresso Embassy

Budapešťský kavárenský základ. Místními je označována za kavárnu numero uno. Opravdu šlo o jednu z prvních kaváren, kde si obyvatelé Budapešti mohli užít alternativně připravenou a hlavně nepřepraženou kávu. Místo bývá hodně našlápnuté, ale rozhodně stojí za návštěvu!

Zdroj: Facebook Tamp&Pull

Tamp&Pull

V létě vede do této kavárny opravdu rozpálená cesta, ale odměnou vám bude skvělý ledový filtr. Nebo jakákoliv jiná káva, protože tady dělají dobře všechno! Kavárna je sice hodně maličká, ale má skvělou atmosféru, a i když není součástí známých turistických tras, určitě se tam zatoulejte.

Budapešť kavárnami přímo překypuje, takže věřte, že tam své kávové choutky ukojíte hned několikrát denně. Určitě narazíte i na jednu ze tří oblíbených kaváren Madal Cafe, super jsou i kavárny Kontakt nebo Warmcup.

Co vy a Budapešť? Jestli jste ji už navštívili a máte pro nás taky nějaké tipy, budeme rádi, když se o ně podělíte v komentářích.

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením.
Doporučené články
Kam na kafe a dort v Praze?
Kávový turismus: Kjóto
Cafefin
Kávový turismus: Budapešť
Doporučuji:
Kávový turismus: Budapešť
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
Newsletter
Nepropásni žádné novinky z kavárenského podsvětí výběrové kávy!
BARIST

Jsme internetový magazín BARIST a naší vášní je výběrová káva. BARIST byl spuštěn v zimě 24. ledna 2018 a jeho cílem je vzdělávat baristy a šířit lásku, kterou v sobě výběrová káva ukrývá.

Sociální sítě
Facebook Instagram