Kavárenské podsvětí
Kam na kafe a dort v Praze?

Kam na kafe a dort v Praze?

Sára Goldbergerová
25.5.2018

Skvělých kaváren je v Praze hromada. A skvělých cukráren také každým rokem přibývá. Ale co takové podniky, ve kterých by se s prvotřídními dortíky snoubila i výběrová káva? To už může být celkem oříšek!

Když si totiž chcete pochutnat na vynikajícím zákusku, kterému k naprosté dokonalosti chybí jen vyladěné espresso nebo super filtrovaná káva, často skončíte tak, že si vezmete dortík s sebou domů. Nebo si místo kafe dáte čaj. V některých podnicích tomu ale tak nemusí být. Je jich jako šafránu, ale vážně stojí za návštěvu!

Zdroj: Facebook Cukrárna Alchymista

Cukrárna Alchymista

Tahle cukrárna má všechno: originální a do posledního detailu vyladěné dortíky, skvělé kafe z vlastní pražírny, sezónní nabídku zajímavých nápojů, super interiér a třešničkou na dortu je nádherná zahrada ve vnitrobloku. Sem se člověk prostě vždycky rád vrací.

Zdroj: Facebook Cukrárna Myšák

Cukrárna Myšák

Jeden z posledních počinů Ambiente, který nás každý týden na Instagramech a jiných internetech zahrnuje neskutečnými mňamkami: buchtičky se šodó, ovocný knedlík, zmrzlinové poháry a samozřejmě spousta druhů vynikajících dortíků. K tomu výběrovka na všechny způsoby a legální doping cukrem a kofeinem může začít.

Zdroj: Facebook Café Savoy

Café Savoy

No jo, zase to Ambiente! Ale vážně, cukráren je v Praze hromada a super kafe si my, kávoví fanatici, dáme jen ve zlomku z nich. A dva podniky z tohoto zlomku patří pod Ambiente. Ostatní by si měli vzít příklad, protože takhle by se to mělo dělat. Savoy je klasika, kde se snoubí cukrařina s dalšími krásnými gastro věcmi a výběrová káva to všechno parádně dovršuje.

Zdroj: Facebook Kavárna Místo

Kavárna Místo

Pravda, nejde sice primárně o cukrárnu jako spíš o kavárnu spojenou se super bistrem, ale z místních dortíků si vždycky sednu na zadek a považuji je za skvělé cukrářské počiny. Kafe si tu můžete dát samozřejmě naprosto bez obav, jde totiž o jednu z kaváren významné české pražírny Double Shot. Fakt, že lidé často sedí i při jídle na schodech, vypovídá o tom, že tady všechno dělají skvěle.

Zdroj: Facebook Kavárna – Cukrárna Elvíra

Kavárna – Cukrárna Elvíra

A náš výběr zakončuje bubenečská kavárna a cukrárna v jednom: Elvíra. I tady můžete vybírat z dortíků, které jsou krásné na pohled i na chuť, a rovnou si dát šálek lahodné kávy, konkrétně z pražírny La Boheme Café.

A kam na kafe a dort chodíte v Praze vy? Pokud máte nějaký svůj super tip, určitě se s námi podělte v komentářích. Více jich totiž opravdu neznáme, takže budeme rádi za rozšíření obzorů. A samozřejmě vítáme tipy i na mimopražské podniky!

PS: autorka si je dobře vědoma toho, že v Praze existuje spousta super cukráren, ale nechce si kazit požitek z vynikajícího dezertu hnusně přepálenou kávou.

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením.
Doporučené články
Kávový turismus: Budapešť
Kávový turismus: Kjóto
Cafefin
Kam na kafe a dort v Praze?
Doporučuji:
Kam na kafe a dort v Praze?
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
Newsletter
Nepropásni žádné novinky z kavárenského podsvětí výběrové kávy!
BARIST

Jsme internetový magazín BARIST a naší vášní je výběrová káva. BARIST byl spuštěn v zimě 24. ledna 2018 a jeho cílem je vzdělávat baristy a šířit lásku, kterou v sobě výběrová káva ukrývá.

Sociální sítě
Facebook Instagram