Kavárenské podsvětí
Cafefin

Cafefin

Kavárenské Povalečky
21.2.2018

Tolik na sociálních sítích opěvovanému podniku, jako je Cafefin, se nedá jen tak odolat. Tato kavárna, kterou najdete kousíček od výstupu z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad, budí zájem na sociálních sítích především proto, že je vietnamská. Najdeme zde něco jiného, než na co jsme v pražských kavárnách zvyklí, a tudíž jsou neobvyklé pochutiny a nápoje tolik populární a fotogenické (to samozřejmě v dnešní době všechny zajímá nejvíc). Chtěly jsme se o fotogeničnosti a hlavně příjemném prostředí přesvědčit samy, a tak jsme jednou v pátek okolo páté hodiny odpolední vyrazily do této vyhlášené kavárny.

Příspěvek sdílený CAFEFIN (@cafefinvpraze),

Kolem Cafefin jsem párkrát prošla už předtím, než jí každý začal postovat na instagram a vždy mne to lákalo dovnitř. Myslím si, že to dělají hlavně ta velká okna, kterými můžete nakukovat a prohlížet si zvenčí příjemný interiér kavárny. Musím uznat, že skvěle skombinovali cihly, dřevo, barevné a vzorované polštářky na různých židlích a visací světla, v některých případech jen žárovky. Kavárně tato výzdoba dodává takový stylový a zároveň pohodový „vibe“. Mimo jiné je prostor po celé délce oken vyzdoben světýlky, která ji zvýrazňují, což vás zaujme už z dálky. Jen možná škoda, že je Cafefin tak populární, protože najít místo k sezení i jen pro dvě osoby v pátek na večer (ale i v jiné všední dny) může být nadlidský výkon. Rezervace nejsou možné, ale určitě bych zkusila štěstí a snad se pro Vás místo najde. Důležité je zmínit, že kvůli této vytíženosti se Cafefin hodí spíše na nasávaní atmosféry a posezení s přáteli, než na dlouhé studijní seance a přípravu na zkoušky.

Příspěvek sdílený CAFEFIN (@cafefinvpraze),

Cafefin patří značce Pho Vietnam Tuan & Lan, takže jak jsem již dříve naznačila, nepočítejte s klasickými dorty a buchtami, čeká na vás menší pestrá nabídka vietnamských pochutin. Když si vybojujete svůj vlastní spot, kde se na pár hodin usadíte, musíte si dojít objednat k hlavnímu pultu; ale to nevadí, protože přitom můžete omrknout, jaké koláče mají ten den čerstvě napečené nebo čím byste zahnali žízeň. Z menu vybírejte podle toho, jak velký máte hlad a na co zrovna máte chuť, protože tam najdete bagety, saláty, vietnamskou polévku nebo například kuřecí cháo, v jejichž volbě se nikdy nezmýlíte. Větší jídla (např.: kuřecí cháo) se pohybují okolo 150 korun. Nelekněte se! Jestliže si objednáte nějaké větší jídlo místo pokrmu do ruky vařečku. Vařečka není předkrm, ale nese na sobě číslo vaší objednávky. Nezapomeňte ji zapíchnout do rýže v hrnku, který máte na stole. Kamarádka ochutnala bagetu s hovězím masem a zeleninou. Jednoduše řečeno: Pochvala je jasná.

Příspěvek sdílený CAFEFIN (@cafefinvpraze),

K snídani doporučuji ochutnat zdejší jogurty nebo kaše a především hrnek teplé kávy. Podnik sází především na jídlo, přesto zde podávají kvalitní kávu i v zajímavých variantách jako je fin, chemex nebo aeropress. Milovníci mainstreamových trendů (přiznávám se, že mezi ně patřím i já) si naopak přijdou na své s matcha latte. Při naší návštěvě Cafefin jsem vyzkoušela i domácí limonádu, která byla osvěžující, ale nikterak se nevymykala. Nyní je nasnadě zmínit, že je kvůli vytíženosti kavárny, si můžete na svůj hrnek slasti počkat i nějakou tu chvíli, ale ta trpělivost stojí za to. A pokud opravdu neradi čekáte, ani na obsluze si zlost vylít nemůžete, protože jde o velmi milé, téměř až roztomilé lidi.

Až na neustálý ruch mne Cafefin nadchlo, ale když se nad tím zpětně zamyslím, kdyby zde nebylo pořád tak plno, ztratila by kavárna kus své kouzelné atmosféry. Příště, což bude snad brzy, tam musím zajít na jejich pověstný avokádem pokrytý chlebík a zjistit, jestli jen skvěle vypadá nebo také chutná. Jsem totiž nespoutaná milovnice avokád.  Vaše @kpovalecky

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením.
Doporučené články
Kam na kafe a dort v Praze?
Kávový turismus: Budapešť
Kávový turismus: Kjóto
Cafefin
Doporučuji:
Cafefin
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
Newsletter
Nepropásni žádné novinky z kavárenského podsvětí výběrové kávy!
BARIST

Jsme internetový magazín BARIST a naší vášní je výběrová káva. BARIST byl spuštěn v zimě 24. ledna 2018 a jeho cílem je vzdělávat baristy a šířit lásku, kterou v sobě výběrová káva ukrývá.

Sociální sítě
Facebook Instagram