Kavárenské podsvětí
5 kavárenských pokladů skrytých v pražských uličkách

5 kavárenských pokladů skrytých v pražských uličkách

Sára Goldbergerová
22.1.2018

V Praze jsou kavárny, které všichni notoricky známe. Praskají ve švech, sotva se otevřou dveře, a vždy máte jistotu, že si dáte super kafe a k tomu i nějaký super dortík. Praha ale skrývá spoustu kaváren, které sice nemají takový hype, zato mají kouzlo, pro které se rádi ztratíte v jejích uličkách. Které to jsou?

Coffee and Riot

Skvělá kavárna na rohu Opatovické a Opatovické. Ano, při vymýšlení názvů ulic Nového města asi na obecním úřadě došla kreativita, a i když by se jedna část Opatovické mohla jmenovat jinak, není tomu tak, a je to stále Opatovická. A přesně na tomhle rohu najdete super kavárnu s českou i zahraniční výběrovkou. Na espressu mají hlavně Rebelbean nebo Candycane coffee, na filtry pražírny pravidelně obměňují, takže můžete ochutnat i zajímavá zahraniční zrna, třeba Vertical a jiné dobroty. Večer se kavárna mění na bar, takže když se setmí a kofein už je málo, můžete plynně přesedlat na různé druhy kvalitních alkoholů.

Zdroj: Facebook Coffee and Riot

Super Tramp Coffee

Když už budete na rohu Opatovické, dejte šanci tomu strašidelnému průchodu, který uvidíte hned, jakmile vyjdete z modrých dveří Riotu. Vaše odvaha totiž bude odměněna zvelebenou oázou v centru města. Super Trampistům se totiž podařilo vytvořit ze zruinováneho dvorku bývalého nakladatelství kouzelnou zahrádku, na které je radost posedět v jakémkoliv ročním období. Ale hlavně na jaře a v létě. Kromě kafe z maďarské pražírny Casino Mocca si můžete dát spoustu jiných dobrot. Doporučuji zejména perníkové rumové obláčky (obsahují jen jednu návykovou látku, nebojte).

Zdroj: Facebook Super Tramp Coffee

Republica Coffee

Dostanete-li při čekání na tramvaj na Národce chuť na kafe, zapomeňte na Triple Cream Dolce Banana Bread Latte ze Starbucks a zajděte si kousek za roh, konkrétně do Martinské ulice. Kavárnu nepřehlédnete, protože má na výloze legrační nápisy pro kávové geeky. Tak třeba: “Procaffeinating – the tendency to not start anything unitl you’ve had a cup of coffee.” Amen. Kafe mají ze své vlastní karlovarské pražírny City Roasters.

Zdroj: Facebook Republica Coffee

Kavárna Nový svět

Když vyrazíte na procházku po okolí Pražského hradu, dobrou kavárnu abyste pohledali. Jestliže na to půjdete chytře a začnete svou výpravu na Pohořelci, můžete se zatoulat do jedné z nejkrásnějších pražských uliček, která nese přízračný název Nový svět. Zimní večery jsou tam nejkouzelnější, a když si budete chtít rozpustit omrzliny, zastavte se v Kavárně Nový svět. Je to tam malé, útulné, dáte si tam kafe Doubleshot a občas i nějakou zahraniční pražírnu.

Zdroj: Facebook Kavárna Nový svět

Onesip Coffee

Ze Staromáku je to coby kamenem dohodil, jenom se musíte trefit do té správné uličky, což je v tomhle případě Haštalská. Na jejím konci se ukrývá malá kavárnička s velkou duší. Zní to sice jako otřepané klišé, ale je to tak! Ochutnat můžete skvělou britskou pražírnu Roundhill Roastery, v současnosti i Candycane coffee a k tomu si příjemně pokecat s některým z baristů.

Zdroj: Facebook Onesip coffee

Tak kterou navštívíte jako první?

 

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením.
Doporučené články
Kam na kafe a dort v Praze?
Kávový turismus: Budapešť
Kávový turismus: Kjóto
5 kavárenských pokladů skrytých v pražských uličkách
Doporučuji:
5 kavárenských pokladů skrytých v pražských uličkách
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
Newsletter
Nepropásni žádné novinky z kavárenského podsvětí výběrové kávy!
BARIST

Jsme internetový magazín BARIST a naší vášní je výběrová káva. BARIST byl spuštěn v zimě 24. ledna 2018 a jeho cílem je vzdělávat baristy a šířit lásku, kterou v sobě výběrová káva ukrývá.

Sociální sítě
Facebook Instagram