Kavárenské podsvětí
10 nejlepších českých Instagram profilů zaměřených na kávu

10 nejlepších českých Instagram profilů zaměřených na kávu

Filip Stránský
1.2.2018

Jackie_barista

Jackie je pražský barista, který kromě kávy také rád cestuje. Miluje asijskou kuchyni a jeho dovednosti v latte art jsou na světové úrovni.

Jeste jsem tu nemel nikde v kavarne single origin, vsude maji standartne blendy. Kavarny jsou strasne stylovy, vsichni maji ty top mlynky a kavovar. To je u nich standartem.

Příspěvek sdílený JACKIE TRAN ???? 侍必勝 (@jackie_barista),

Mr__coffeebean

Je záhadný hrdina, který nám ukazuje, kam v Česku na dobrou kávu.

????Praha ? @emaespressobar , ☕️?? @jbkaffee ??_____________________________________________ #coffeetime #emaespressobar #czech #exploreczech #handwithcoffeecups #love #coffeeart #beautiful #cup #roastery #kafe #delicious #coffee #drink #passion #igerscz #iglifecz #caffeine #vscocze #thirdwavecoffee #batchbrew #filtercoffee #jbkaffee #czech_vibes #vyberovakava #loveit ??#specialtycoffee ☕️ #kavarna #prague #igerscoffee ❗️❗️❗️poslední dobou chodím celkem často do @emaespressobar . Mají totiž i večer batch brew a co víc…2 druhy ❗️☕️❗️ _______________________________________________Věrnostní karta: ANO ?

Příspěvek sdílený Mr. Coffee Bean (@mr__coffeebean),

Skerikjan

Jan Skeřík je jediným Čechem, který se v roce 2017 probojoval do nejprestižnější soutěže World Barista Championship. Takže sledovat našeho aktuálního českého krále kavárenského podsvětí je povinností!

Cold caramelization in process on stage of #wbc2017 in Seoul! Thanks a lot for help me to make it to this point @lyudim @annatsfasman @doublebcoffeetea @doublebpraha @miribruzlova @lena_skerikova #cenekbarista #doublebprague #doublebcoffeeandtea #czechrepublic #korea #seoul #worldbaristachampionship #czechbaristachampion

Příspěvek sdílený Jan Škeřík (@skerikjan),

Kavarensky_povalec

„Vím, ve kterých kavárnách se povaluje nejlíp a rád(a) o tom poučuju jiné.“

Zase krásný ?? #newintown #vnitroblock #signaturestoreprague

Příspěvek sdílený Kavárenský povaleč ☕️ (@kavarensky_povalec),

Coffeebar.mymika

Jedinou kavárnu, kterou jsme zařadili do TOP 10 je právě brněnská Mymika. Probojovala se díky skvěle vypadajícím dezertům, které prostě ve vašem feedu nesmí chybět!

Krásný pátek! Dnes si můžete pochutnat na malinovo-citrónovém dortíku od naší Mišky ?❤️?#mymilujemekavu #mymilujememlsani

Příspěvek sdílený Coffee Bar MyMiKa (@coffeebar.mymika),

Kristy.had

Je pro nás jednou z nejlepších kavárenských fotografek.

Asi na týden vypnu fejsbuk. Volbu prezidenta mám vnitřně teď jako numéro uno, není mi to téma lhostejné. Ale množství informací, dezinformací, zabedněnců, špíny a vulgarit, kterými je teď tahle sociální síť přehuštěná, je už i na mě asi trochu moc. #wtf Radši jdu číst. Knihu. ???? / jo ale @tmbkofficial žeru… ???✌?)

Příspěvek sdílený Kristýna Had. (@kristy.had),

Lagarto_kraslik

Vlastním jménem Krasl Pavel je baristou a nejlepším latteartistou v Česku. To dokazuje jeho vítězství v Czech Republic Latteart champion 2017.

#init #too #much #lenght? #coffee #latteart #latteartist #latteartgram #latteartlicious #coffeeart #latteartvideo #latteartvid #cappuccino #barista #mongolian #zebra #latteartmongolian #latteartzebra

Příspěvek sdílený Krasl Pavel (@lagarto_kraslik),

Veronikatazlerova

Do našeho výběru jsme zařadili i jednu pražskou lifestyle blogerku Veroniku Tazlerovou.

Asi se v tom Karlíně budu muset pohybovat častěji ☕️? ?www.stylishcoffee.cz . . . . . . . #stylishcoffeeblog #coffeegram #coffee #dnespijem #coffeetime #bistro #protiproudu #bistropratiproudu #praha #praguedaily #prague #karlin #czechblogger #czechblog #blogerkycz #blogerka #blogerky #kavarna #igerscz #fotkukazdejden #vscocze #vscoczech #vscocz #igerscze #igersczech

Příspěvek sdílený Veronika – Stylish Coffee (@veronikatazlerova),

Praguecoffeeshops

Anglicky psací Praguecoffeeshops podobně jako mr__coffeebean a kavarensky_povalec poradí, kam na kvalitní kávu.

Saturday errands… ☕️??

Příspěvek sdílený Prague Coffee Shops (@praguecoffeeshops),

Lukashejlik

Na závěr představujeme profil Lukáše Hejlíka, který vám na svém profilu doporučí, kam na dobrou kávu a kde se dobře najíst. K tomu vám představí život divadelního herce.

Rychlá infuze v @emaespressobar. Batch a rybízový koláč! A jupí na letiště pro Torey Hayden. #emaespressobar #batchbrew #rybizovykolac #gastromapalukasehejlika

Příspěvek sdílený Lukáš Hejlík (@lukashejlik),

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením.
Doporučené články
Výběrová vs Komoditní káva — 3 hlavní rozdíly při zpracování kávy
Proč ranní šálek kávy může být škodlivý
Omni pražení — co je to a jak vybírat kávu podle stylu pražení
10 nejlepších českých Instagram profilů zaměřených na kávu
Doporučuji:
10 nejlepších českých Instagram profilů zaměřených na kávu
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
Newsletter
Nepropásni žádné novinky z kavárenského podsvětí výběrové kávy!
BARIST

Jsme internetový magazín BARIST a naší vášní je výběrová káva. BARIST byl spuštěn v zimě 24. ledna 2018 a jeho cílem je vzdělávat baristy a šířit lásku, kterou v sobě výběrová káva ukrývá.

Sociální sítě
Facebook Instagram