KATEGORIE

Letní kávové drinky, které byste si neměli nechat ujít

Sára Goldbergerová Sára Goldbergerová 23.4.2018
23.4.2018
Sára Goldbergerová Sára Goldbergerová Věčná milovnice kavárenského povalečství a nekonečného objevování nových kávových rájů a pražíren. Kdyby se v tomhle soutěžilo na olympiádě, byla bych jasná favoritka na zlato. Bohužel žádná taková disciplína neexistuje, tak o kávovém světě můžu aspoň psát.
Pošli to dál

Období, které jsme celou zimu vyhlíželi, je konečně tady! V našich oblíbených podnicích začínají vznikat super letní drinky. Které byste si letos rozhodně neměli nechat ujít?

Zdroj: Facebook Mamacoffee

Kafe a tonik

Dokonalá kombinace hořko sladkého toniku a ovocné kávy – letní pecka, která vás osvěží a nakopne. Důležité je, aby základ drinku tvořila výběrová káva, protože když by byla příliš tmavě upražená, splynutí s hořkým tonikem by už nebyla taková chuťová jízda. Tonik skvěle chutná jak s espressem na ledu, tak s cold brew. Když se espresso nalije přes perlivý tonik, je to pastva pro oči, ale po zamíchání je nápoj spíše zakalený a bublinek ubývá. Při míchání s cold brew vzniká něco jako kávová limonáda, která si déle drží svou osvěžující perlivost a čirost. Obojí chutná naprosto skvěle!

Zdroj: @emaespressobar

Affogato

Máte strašnou chuť na kafe a dort, ale snažíte se hubnout do plavek? Kašlete na kolo, dejte si affogato – dezert a kafe v jednom! Takže ušetříte kalorie, že jo. Kouzlo affogata tkví ve spojení lahodné vanilkové zmrzliny se silným espressem. Když se spojí chladivá zmrzlina s horkým espressem, je to vážně mňamka. Nakonec to dopadne tak, že si dáte stejně dvě.

Zdroj: @pittsburghnitro

Nitro Cold Brew

Vypadá to trochu jako dobře vychlazené pivo, ale je to kafe! Nitro cold brew je nejlepší přímo z výčepu, protože jedině tak si můžete vychutnat krémově napěněnou ledovou kávu. Vypadá sice, jako by v ní byla smetana, ale nenechte se mýlit. Tenhle našlehaný efekt vytvoří sycení dusíkem, který vytvoří super mikropěnu. Problém je, že tahle dobrota zatím není tolik rozšířená. Ochutnat ji můžete třeba v Craft House Prague, v Brně ji loni měli v podniku Pastifico, kam ji dodala pražírna kávy Gnome’s Coffee, tak doufejme, že tomu tak bude i letos.

Tak který si dáte jako první?