Kavárenské podsvětí
Kávové trendy v roce 2018

Kávové trendy v roce 2018

Filip Stránský Filip Stránský
19.2.2018

Výběrový káva

Poptávka po výběrové kávě stále roste a tak je zapotřebí znát správný původ kávy. Znát veškeré procesy, kterými si musela projít, než došla k nám do mlýnku.

Zdroj: turnucustiri.ro

Příběhy o kávě zákazníci vždy rádi uslyší, a pokud ne, i tak si u nich uděláte osobnější vztah, který bude prospívat podniku. Nezapomeňte, že za každým šálkem kávy stojí příběh.

Batch Brew

Výběrová káva společně s filtrovanou kávou je čím dál tím více žádanější a jsme nuceni podle poptávky také zvyšovat množství a nezapomenout přitom udržet (případně zlepšit) kvalitu. Nyní se naštěstí nacházíme v době, kdy automatické stroje jsou vynikající kvality a jsou také skvělým způsobem, jak ušetřit čas.

Zdroj: @fat_white_coffee

 

Originálnější Latte Art

V loňském roce jsme hlavně ze zahraničí mohli vidět plno originální šálků kávy, jako bylo například duhové latte nebo cappuccino s jednorožcem. Je tedy jisté, že v roce 2018 bude stále patřit mezi hlavní trendy vizuálnost kávy.

Instagram je u nás tím nejlepším nástrojem pro propagaci kaváren a baristů. Čím bláznivější, pestřejší nebo originálnější kávový nápoj, tím je daleko větší šanci, se na této sociální síti stát virálním.

Zdroj: @roar.coffee

Kávové kurzy

V letošním roce se klade také hlavně důraz na zkušenosti. Domácí příprava kávy, baristické kurzy a různé kávové události budou tento rok mnohem žádanější.

Zdroj: @nordbeans

Děkujeme, že nás čteš!
Pokud chceš, abychom i nadále pro tebe připravovali kvalitní články o výběrové kávě, tak nás prosím podpoř svým sdílením.
Doporučené články
Znamená vyšší nadmořská výška vyšší kvalitu kávy?
Kávové odrůdy — je důležité vybírat si zrnka i podle odrůd?
Pravda o bezkofeinové kávě
Kávové trendy v roce 2018
Doporučuji:
Kávové trendy v roce 2018
Článek
naleznete na
BARIST.CZ
×
Newsletter
Nepropásni žádné novinky z kavárenského podsvětí výběrové kávy!
Barist - Kavárenské podsvětí - výběrová káva
Sociální sítě
Facebook Instagram