KATEGORIE

Co je Elbi Coffee a tip na letní kávový drink

Filip Stránský Filip Stránský 14.5.2018
14.5.2018
Filip Stránský Filip Stránský
Pošli to dál

Vychlazená skleněná láhev s osvěžujícím a výborným obsahem. Ne, opravdu nemáme na mysli pivo nebo ovocný cider, ale Elbi Coffee!

Elbi Coffee je skleněná lahev s lahodnou kávou, připravovanou za studena. Pro její přípravu je používaná výběrová káva se speciálním stupněm pražení od litoměřické pražírny Zoban. S trvanlivostí šesti měsíců představuje výbornou kávovou pohotovost doma či na cestách. Za její lahodnou chuť vděčíme Danielovi Erberovi, který vývoji věnoval celé dva roky, během nichž ladil chutě k dokonalosti a konečně nám tento rok představil lahodný kávový skvost.

Momentálně se v obchodech vyskytují poslední flašky z Keni a Rwandy. Přes léto se můžeme těšit na Cold Brew z Tanzánie a dalších afrických nebo amerických káv. V současnosti si můžete pár kousků zakoupit nejen na e-shopu pražírny www.prazirnazoban.cz, ale i ve vybraných podnicích. Například Káva s Párou (Litoměřice), Bistro pecka (Náchod) nebo Balcberk Burgers.

Náš tip a postup přípravy na letní osvěžující drink s Elbi Coffee

Elbi Coffee není výtečný pouze samotný nebo s kostkami ledu, ale také s tonikem a ginem.

75 ml Tonicu
25 ml Ginu
75 ml Elbi Coffee

Do skleničky hodíme pár kostek ledu a zalijeme je tonikem, poté nalijeme gin a pomalu (nejlépe na kostky ledu či přes lžičku) přilijeme Elbi Coffee. Drink můžeme dochutit citrónem.